Co je to optická síť

Co je to Optická síť – tzv. Fiber ? Jak to funguje ? Proč je to důležité a proč si pořídit Internet přes optickou síť ?

Neomezená kapacita

Optická síť (fiber network) vám zajistí kapacitu, která na mnoho let dopředu pokryje vaše požadavky na rychlost a kapacitu Internetu. Na jednom optickém vlákně může pracovat po Internetu celá vaše domácnost, zároveň můžete sledovat televizi, zálohovat svoje data, či hrát on-line hry. V nejbližších letech nebudete muset řešit nutnost zvýšit kapactu svého připojení a to ani pokud začnete používat nové aplikace s vysokými požadavky na přenosovou kapacitu. Optická síť vám bez problémů umožní i sledování 3D FullHD televize.

Optická síť je velmi spolehlivá

Síť z optických vláken je velmi stabilní a spolehlivá – na rozdíl od bezdrátových technologií nepodléhá rušení, odrazům signálu apod. Ve srovnání s klasickou pevnou linkou nevadí, pokud jste daleko od ústředny, či kvalita měděného kabelu časem zdegradovala natolik, že ve vašem místě není možné dosáhnout vyšších rychlostí. Takže sledování televize a současný download či upload velikých souborů Vám nespůsobí žádný problém.

Můžete dělat co chcete

Nyní budete mít možnost rozhodnout, kdo vám poskytne Internet s rychlostí světla či HD televizi, vysoce kvalitní volání přes pevnou linku nebo řadu jiných služeb, které vyžadují optickou síť. Vzhledem k tomu, že naše síť je otevřená, máte na výběr více aktivních poskytovatelů, takže si svobodně vyberete poskytovatele služeb, s nimiž se budete cítit jako doma.

×

Dejte nám vědet, co si myslíte o optických sítích na info@twigonet.com

pokladka