Zveřejněno 26.11.2013 · v kategorii Novinky

Společnost TwigoNet Europe, SE se rozhodla akceptovat platby i prostřednictvím nezávislé internetové měny Bitcoin. Operátoři na naší optické síti mají tak možnost využít tuto alternativu.

“Cryptoměny, zejména pak Bitcoin jako hlavní elektronické platidlo považuji za klíčovou inovaci v oblasti bezhotovostního platebního styku. Pevně věřím, že brzy odzvoní zastaralým platebním kartám, vynalezeným hlavně pro nekřesťanské poplatky, vybírané od obchodníků. Pro bezhotovostí platby je Bitcoin vysvobozující.” vysvětluje Ondrej Cibula, CEO a člen představenstva společnosti a dodává “Bitcoin také otevírá možnost objevovat nové business modely v oblasti mikroplateb, které dodnes nebyly možné z důvodu vysokých poplatků za transakce.”

Bitcoin (BTC) je internetová penežní měna, jejíž základní kameny v roce 2009 položil vývojář pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Hlavní unikátností Bitcoinu je právě jeho plná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nebo centrální banky nemohly měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Celkové množství peněz je konečné a je předem známo, a jeho uvolňování do oběhu je definováno pouze matematickými zákony.

Pro více informací:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
www.bitcoin.org
www.bitstamp.net
www.btcchina.com

About the Author